کد خبر: 591

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۲۰:۵۱

نخستین همایش تازه های پزشکی فوتبال در یزد برگزار شد

نخستین همایش تازه های پزشکی فوتبال در یزد برگزار شد نخستین همایش علمی تازه های علوم پزشکی در رشته فوتبال روز پنجشنبه با حضور ۲۰۰ نفر از پزشکان و مربیان استان یزد به مدت هشت ساعت در سالن بیمارستان شهید صدوقی (ره) این شهر برگزار شد. این همایش به همت کمیته پزشکی هیات فوتبال استان […]

نخستین همایش تازه های پزشکی فوتبال در یزد برگزار شد

نخستین همایش علمی تازه های علوم پزشکی در رشته فوتبال روز پنجشنبه با حضور ۲۰۰ نفر از پزشکان و مربیان استان یزد به مدت هشت ساعت در سالن بیمارستان شهید صدوقی (ره) این شهر برگزار شد.

این همایش به همت کمیته پزشکی هیات فوتبال استان یزد و همکاری اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل ورزش و جوانان و همت فولاد آلیاژی با هدف آموزش مربیان و پزشکان در خصوص تازه های پزشکی برگزار شد.

ضرورت آموزش پزشکی فوتبال ، آشنایی با قوانین مبارزه با دوپینگ ، پیشگیری از آسیب های ورزشی ، احیای قلبی و عروقی ویژه مربیان و بازیکنان ، لزوم معاینات قلبی و عروقی و آشنایی با عوارض مواد مخدر ،الکل و روانگران ها از جمله مباحث ارائه شده توسط پرشکان بود.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: پیشگیری از آسیب های ورزشی از برنامه های مهم فدراسیون است که در کشور و توسط کمیته های پزشکی با جدیت پیگیری می شود.

توحید سیف برقی افزود: راه اندازی کلینیک های تخصصی ورزشی برای ورزشکاران فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی محور برنامه های فدراسیون در پیشگیری از آسیب های ورزشی است.

همچنین مهندس عبدالرضا دستا به اهداف و برنامه های مختلف هیات فوتبال استان یزد با همکاری دستگا های مختلف در خصوص ارائه آموزش های لازم و خدمات به جامعه هدف به عنوان یک هدف مهم تاکید کرد.

وی به اهمیت دانش افزایی مربیان و بازیکنان ، برگزاری دوره های مختلف مورد نیاز ، تقویت کلینیک پزشکی ورزشی برای ورزشکاران زیر پوشش در استان و تعامل با عموم علاقمندان برای تحقق اهداف در طول سال تاکید کرد.

در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان استان به اهمیت برگزاری دوره های دانش افزایی برای ورزشکاران و خانواده های آنها و ضرورت تعامل بین دستگاه های مختلف برای تامین سلامتی مردم تاکید کرد.

مسعود شریعتی افزود: ارتباط جامعه ورزشکاران با مراکز علمی و دانشگاههاو به روز بودن در مسائل مختلف نقش اساسی در کسب افتخار ، توفیق و کاهش خطرهای ناشی از آسیب ها دارد.

همچنین رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد با قدردانی از تلاش های انجام شده برای تعامل سازنده بین ورزشکاران و این اداره به اهمیت فعالیت های کلینیک تخصصی ورزشکاران اشاره کرد.

محمد رضا ساده، افزود: برای رسیدن به اهداف در عرصه ورزش باید همواره به مسائل علمی و ارتباط قوی بین مراکز دانشگاهی و ورزش استان عنایت داشته باشیم که هم اکنون وجود دارد.

در ادامه رئیس کمیته پزشکی هیات فوتبال استان یزد گفت: رویکرد این کمیته توجه به آموزش ، فعال سازی کلینیک تخصصی ورزشی برای ورزشکاران و ارائه خدمات به جامعه زیر پوشش و عموم علاقه مندان است.

حمید حبوباتی افزود: کلینیک تخصصی ورزشی با حضور پزشکان و متخصصان وظایف خود را برای پیشگیری از آسیب های ناشی از ورزش فوتبال و ارتقای دانش ورزشکاران فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی انجام می دهد.

وی تصریح کرد: باید در تمام شهرستان های استان برای پیگیری مسائل پزشکی فوتبال نسبت به تعیین یک پزشک حاذق علاقمند به عنوان مسوول کمیته پزشکی اقدام شود.

حبوباتی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های دانش افزایی برای جامعه هدف بر تداوم آن با همت مسوولان و مشارکت علاقمند به عنوان یک ضرورت تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

آرشیو نوشته هاتقویم شمسی
بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« آبان   اسفند »
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  
آخرین دیدگاه هافراخوان
تبلیغات